8 kwietnia 2019

Jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeuty?

Każdy pacjent przychodzi z innego typu dolegliwościami, ale warto wiedzieć jak ogólnie wygląda i z jakich elementów składa się wizyta, aby móc dobrze się do niej dobrze przygotować, a co najważniejsze czuć się podczas niej komfortowo.

Podczas badania oceniam sylwetkę pacjenta, dlatego do tej części wizyty pacjent musi się rozebrać, zdjąć buty, spodnie i koszulkę. Warto zabrać ze sobą wygodny strój sportowy, koszulkę i krótkie spodnie przed kolano. Strój nie powinien ograniczać zakresu ruchu i powinien być wygodny. Ubierz się tak żebyś czuł się komfortowo.

Zabierz ze sobą swoją dokumentacje medyczną związana z zaistniałymi dolegliwościami, jak zdjęcie RTG, MRI (rezonans magnetyczny), wynik badania USG. Jeśli byłeś poddany zabiegowi ortopedycznemu, lub byłeś  hospitalizowany z powodu dolegliwości z jakimi się zwracasz,  przynieś swój wypis ze szpitala i wyniki badań.

Jeśli masz długie włosy zabierz ze sobą gumkę do włosów lub płaską spinkę. Jeśli będzie Ci wygodniej możesz przynieść klapki. Nie zabieraj ze sobą biżuterii jak bransoletki, długie kolczyki i naszyjniki zwłaszcza jeśli Twoje dolegliwości związane są z bólem szyi, barku, ręki.

W gabinecie jest miejsce gdzie możesz spokojnie się przebrać, umyć,  a także odłożyć swoje rzeczy.

 

kwiaty w gabinecie fizjoterapii

poczekalnia w gabinecie fizjoterapii

Zadzwoń